Bramki do piłki ręcznej polskiego producenta Interplastic wygrały Igrzyska w Rio!

Bramki do piłki ręcznej polskiego producenta Interplastic

Bramki do piłki ręcznej polskiego producenta z Tuchomia mogliśmy podziwiać na Igrzyskach Olimpijskich w Rio.
Igrzyska dostarczyły nam wielu niepowtarzalnych emocji.

W tym roku Polska ma szczególne powody do dumy. Nie tylko sportowcy reprezentowali nasz kraj w Rio. Mogliśmy tam podziwiać także sprzęt do piłki ręcznej wyprodukowany przez Interplastic.

13903389_827594574009299_8133166125654204601_n

Bramki do piłki ręcznej polskiego producenta na Igrzyskach Olimpijskich – czyli jak wyglądała “droga do Rio”?

– Procedura ubiegania się o dostawę sprzętu na Igrzyska Olimpijskie rozpoczęła się w sierpniu 2015 r. Właśnie wtedy Interplastic został zarejestrowany w oficjalnym portalu dla dostawców – opowiada Jan Żółtowski, nasz Dyrektor Zarządzający – Cały proces, począwszy od rejestracji do wysyłki bramek, trwał blisko 10 miesięcy. W międzyczasie wysłaliśmy 1 parę bramek do Brazylii na tzw. „Test Event”, który odbył się w dniach 29 kwietnia – 1 maja 2016 roku na głównej arenie Igrzysk: „FUTURE ARENA” w Rio de Janeiro.

Dzięki unikatowej i opatentowanej konstrukcji bramek, możliwe było ich wysłanie ekspresową przesyłką lotniczą. Odbiór z magazynu Interplastic, nastąpił w dniu 22 kwietnia, a dokładnie tydzień później bramki były już zainstalowane na hali w Rio.  Kilka dni później otrzymaliśmy informację, iż zarówno jakość wykonania jak i sposób montażu w 100% spełnia oczekiwania Organizatora, a co za tym idzie,  zostaliśmy wybrana na dostawcę bramek oraz pozostałych elementów wyposażenia, które obejmuje bramki, siatki, łapacze oraz siatki piłkochwytów zabramkowych.

– Pomysł na stworzenie konstrukcji, która pozwoli na umieszczenie kompletnej bramki wraz z siatką w jednym kartonie, zrodził się w 2014 roku – kontynuuje Dyrektor Żółtowski – Zostało nam wtedy postawione, mogłoby się wydawać niewykonalne zadanie, dostawy i montażu w ciągu 7 dni, pary profesjonalnych bramek na Stadion Narodowy w Rwandzie.

Bramki do piłki ręcznej Goal in a box - HIT konstruktorów Interplastic

Kilka innowacyjnych  zmian konstrukcyjnych, pozwoliło na przygotowanie i wysłanie drogą lotniczą bramek w wymaganym terminie. Był to początek swoistej rewolucji. Od tego momentu zaczęliśmy zastanawiać się nad kolejnymi produktami, które dały by się w tak łatwy sposób magazynować i transportować. W ten sposób powstały wersje „BOX” dla młodzieżowych bramek piłkarskich oraz bramek do piłki ręcznej.

Kolejnym etapem było uzyskanie patentu na przyjęte rozwiązania, a także rozszerzenie posiadanej przez nas aprobaty Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) o bramki nowego typu.

W chwili obecnej Interplastic posiada w ofercie blisko 40 wariantów bramek w wersji „BOX”. Dostępne są one w różnych opcjach kolorystycznych oraz wymiarowych.

 

więcej na temat bramek do piłki ręcznej przeczytasz na: https://www.interplastic.pl/bramki-do-pilki-recznej/